Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny: Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Życzenia wakacyjne Drukuj

wakacje2017

 
„Ciekawi siebie –ciekawi świata” Drukuj

tablica Miło nam zakomunikować, że od 01 września 2018 roku w naszej szkole będzie realizowany Projekt „Ciekawi siebie –ciekawi świata” we współpracy z Wyższą Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie w ramach Programu Operacyjnego. Głównym celem projektu jest wspieranie uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej w rozpoznawaniu własnych uzdolnień, rozwoju zainteresowań i kompetencji wspierających doskonalenie siebie. Udział w projekcie zapewnia:
• identyfikację uzdolnień uczniów przez przeprowadzenie "Testu Uzdolnień Wielorakich";
• realizację warsztatów dotyczących m. in. roli własnych zdolności w nauce, twórczego i logicznego myślenia, komunikacji, współpracy w zespole;
• pokazowe warsztaty prowadzone z wykorzystaniem zasobów laboratorium WSEiI w Lublinie;
• warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii edukacyjnych: Lego We DO oraz Minecraft EDU;
• zajęcia dla rodziców w wymiarze 8 godzin (grupy 10 osobowe) z zakresu wspierania dzieci w rozwoju w oparciu o ich uzdolnienia.

Projekt obejmie 360 uczniów i 100 rodziców z 12 szkół województwa lubelskiego  i przewiduje 52 godziny zajęć dydaktycznych z zakresu:

-blok 1 (10 godzin)-diagnoza indywidualnych profilów uzdolnień za pomocą Testu Uzdolnień Wielorakich, omówienie roli uzdolnień w życiu ucznia,
-blok 2 (12 godzin)- rozbudzanie ciekawości poznawczej i zainteresowania nauką z wykorzystaniem aparatury laboratorium WSEiI, realizowane na terenie laboratorium,
-blok 3 (18 godzin)-rozwijanie kreatywności w myśleniu i roziązywaniu problemów z pomocą Lego WeDo i Minecraft EDU,
-blok 4 (20 godzin)- promowanie zainteresowania nauka w szkolę m.in. przez organizację "Dnia Odkrywców" angażującego do aktywności innych rówieśników, prezentacja odkrytych talentów.

dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik

 
Wycieczka do Łodzi i Warszawy Drukuj

kot

14-15 czerwca klasy IV-VII odwiedziły stolicę i Łódź. Dopisała nam piękna pogoda i humor. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy, gdzie poczuliśmy atmosferę rozpoczynających się mistrzostw. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Miniatur XIX-wiecznej Warszawy i Starówkę. Z kolumny pomachał nam Król Zygmunt ubrany w barwy narodowe na czas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Na rynku powitała nas Syrenka. Następnie udaliśmy się do Sejmu RP, gdzie obserwowaliśmy obrady parlamentarzystów. Warszawę opuściliśmy późnym popołudniem i dotarliśmy na nocleg pod Łodzią. Wieczorem udało się nam rozegrać mecz i zorganizować kilka klasowych imprez.
Kolejnym punktem wycieczki była Łódź, stolica filmów i tekstyliów. Ogromne wrażenie wywarło na nas Muzeum Fabryki. Słynna Ulica Piotrkowska z Aleją Gwiazd i oryginalnym Pasażem Róży to kolejne zauroczenie Łodzią. Podziwialiśmy oryginalne murale i przytuliliśmy Misia Uszatka. W Centrum Handlowym Manufaktura kupiliśmy pamiątki z wycieczki. Wycieczka była bardzo udana.

mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy VI

 

 
Zabawa w KIDS' CLUB w Lublinie Drukuj

kot

14 czerwca 2018r., tj. czwartek dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wybrali się na dwugodzinne szaleństwo z wychowawczyniami na salę zabaw KIDS' CLUB Centrum Rekreacyjno - Edukacyjne dla Dzieci w Lublinie. Po dotarciu na miejsce docelowe i wejściu na salę zabaw uczestnicy wyprawy bardzo ochoczo przystąpiły do różnorodnych uciech. Dzieci chętnie korzystały z konstrukcji z atrakcyjnymi przejściami i przeszkodami, urządzeń dmuchanych do skakania, armatek do strzelania, ściany wspinaczkowej, automatów do gier zręcznościowych, paneli, zabawek edukacyjnych, bujaków, samochodów, dmuchanych piłek i klocków.Bawiły się bardzo zgodnie, organizowały sobie wiele różnych, pomysłowych zabaw. Mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo szczęśliwi po tak aktywnie spędzonym dniu i chętnie dzielili się wrażeniami z wyjazdu.

mgr Aneta Podleśna-wychowawca kl. I

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 127

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.