Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny: Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Zabawa w KIDS' CLUB w Lublinie Drukuj

kot

14 czerwca 2018r., tj. czwartek dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wybrali się na dwugodzinne szaleństwo z wychowawczyniami na salę zabaw KIDS' CLUB Centrum Rekreacyjno - Edukacyjne dla Dzieci w Lublinie. Po dotarciu na miejsce docelowe i wejściu na salę zabaw uczestnicy wyprawy bardzo ochoczo przystąpiły do różnorodnych uciech. Dzieci chętnie korzystały z konstrukcji z atrakcyjnymi przejściami i przeszkodami, urządzeń dmuchanych do skakania, armatek do strzelania, ściany wspinaczkowej, automatów do gier zręcznościowych, paneli, zabawek edukacyjnych, bujaków, samochodów, dmuchanych piłek i klocków.Bawiły się bardzo zgodnie, organizowały sobie wiele różnych, pomysłowych zabaw. Mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo szczęśliwi po tak aktywnie spędzonym dniu i chętnie dzielili się wrażeniami z wyjazdu.

mgr Aneta Podleśna-wychowawca kl. I

 
„Jak to na wojence ładnie…” Drukuj

kot

A raczej „jak to u żołnierzy ładnie….....” w dniu 13 czerwca br. mogli się przekonać uczniowie starszych klas, którzy - pod opieką swoich wychowawców - uczestniczyli w Dniach Otwartych lubelskiej Żandarmerii Wojskowej. Organizacją wyjazdu zajęła się pani Katarzyna Kutwa.
Wielu z nas w tego typu imprezie wzięło udział po raz pierwszy i jej przebieg był jedną wielką niewiadomą. Na miejscu okazało się, że czekało na nas wiele różnych atrakcji, które wywołały ekscytację nie tylko u chłopców, ale także u większości dziewcząt.
Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia czołgu T- 34, takiego samego, jakim poruszali się w czasie II wojny bohaterowie kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”. Ponieważ było na to przyzwolenie, wszyscy bez wyjątku - młodsi i starsi - opanowali obiekt wspinając się nań po sam właz, jednak największym powodzeniem cieszyła się lufa czołgu, uwieczniona zresztą na wielu fotografiach.
Kolejnym punktem programu było zdobycie miniatury kopca (na podobieństwo krakowskiego Kopca Kościuszki) zwieńczonego pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w walkach o granice niepodległej Polski w latach 1918-20. Pod tym pomnikiem również nie obyło się bez pamiątkowych selfie.
Wśród niespodzianek przygotowanych przez panów żandarmów znalazły się jeszcze ćwiczenia w strzelaniu, prezentacja psa wyszkolonego do znajdowania narkotyków, oglądanie i wsiadanie do takich pojazdów jak łaźnia polowa, ambulans, wóz strażacki, różnego typu samochody i motocykle żandarmerii czy policji ( także uruchamianie w nich sygnałów świetlnych i klaksonów), pokaz składania odcisków palców a raczej całej dłoni, itp. Wisienką na torcie całej wycieczki była wojskowa grochówka, która po pełnym wrażeń zwiedzaniu smakowała nam wybornie.
W tym miejscu wielkie podziękowania należą się pomysłodawcy całego wyjazdu i jednocześnie naszemu przewodnikowi Panu Marcinowi Gęca. Serdecznie dziękujemy!

mgr Małgorzata Zawistowska - nauczyciel historii

 
„Moje dziecko idzie do szkoły” Drukuj

tablica Rozpoczęcie przez dziecko nauki w szkole wiąże się z wieloma istotnymi zmianami w jego życiu, jak również w życiu rodziców. Ten etap to nowe problemy i zagrożenia wpływające na rozwój dziecka. Obowiązki szkolne, nowe środowisko, nowa organizacja czasu zbiegają się z okresem intensywnego wzrostu dziecka i mogą mieć wpływ na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Świadomość wpływu różnych czynników na samopoczucie dziecka i umiejętne postępowanie może zapobiec lub znacznie złagodzić ich negatywne oddziaływanie na młody organizm.
Dlatego uczniowie klasy I wraz z ich rodzicami w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyli w programie "Moje dziecko idzie do szkoły" zorganizowanym we współpracy z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ich rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych, zarówno w domu, jak i w środowisku szkolnym.

mgr Aneta Podleśna- wychowawca kl. I

 
Egzamin Oyama Karate Drukuj

kot

Dnia 11 czerwca 2018 roku zawodnicy Oyama Karate Lublin przystąpili w Szkole Podstawowej w Stasinie do egzaminu na stopnie uczniowskie od 10 kyu do 5 kyu. Egzamin przeprowadził sensei Marcin Majczak 3 dan. Do testu kwalifikacyjnego przystąpiło 25 zawodników.
Egzamin przeprowadzony został dla rożnych grup zaawansowania, zgodnie z wymogami Oyama Polskiej Federacji Karate. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez senseia Marcina, rozpoczął się egzamin w którym zawodnicy prezentowali techniki ręczne, nożne. W egzaminie uczestniczyli zawodnicy w różnym wieku stąd, inne wymogi egzaminacyjne dostosowane do ich możliwości psychicznych i fizycznych, dla dorosłych skala trudności jest wyższa. Zarówno wśród młodszej jak i starszej grupy widać było wielkie skupienie przy prezentowanych technikach, a później radość po zdanym egzaminie.
Egzaminy są idealną okazją do doskonalenia technik oraz rozwijania swoich umiejętności, kształtowania charakteru ćwiczącego. Należy dodać, iż wszyscy uczestnicy, pozytywnie przeszli ten test kwalifikacyjny i zostali promowani na kolejne stopnie zaawansowania w Oyama Karate. Na co dzień zawodnicy ćwiczą pod okiem instruktora sempaia Marcina Wójcika.

mgr Krzysztof Mackiewicz-administrator strony

 
„Ortografek 2018” Drukuj

kot

Uczniowie naszej szkoły stale doskonalą swoje umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym. O tym, że ortografia nie jest łatwa, mogli przekonać się chętni uczniowie klasy I i III, którzy w dniu 06.06.2018 roku wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Ortografek 2018”, przygotowanym przez  Panie: mgr Anetę Podleśną i mgr Edytę Strug.
Dla pierwszaków tekst był łatwiejszy niż dla uczniów klasy III, ale jednocześnie było to też ich pierwsze poważne starcie z ortografią. Teksty nie były długie, ale nagromadzenie słownictwa z trudnościami sprawiło niektórym uczestnikom problemy z poprawnym ich zapisaniem. Jednak w naszej szkole Mistrzów nie brakuje! Mamy nadzieję, że uczniowie doskonale poradzili sobie z ortograficznymi pułapkami. Ogłoszenie wyników niebawem.

mgr Krzysztof Mackiewicz-administrator strony

 
Szkolna dyskoteka Drukuj

kot

Dnia 6 czerwca 2018r., Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę klas starszych z okazji Dnia Dziecka. Impreza przebiegła w radosnej atmosferze. O oprawę muzyczną zadbał, znany nam już „DJ KWIATEK”. Do ostatnich minut salę gimnastyczną wypełniał tłum roztańczonych uczniów. Podczas imprezy nie zabrakło wspaniałych dedykacji dla uczniów, jak i nauczycieli. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania pełniącym dyżur nauczycielom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zabawy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego –mgr Dagmara Martynowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 85

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.