Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
"Zapraszamy do świata legendarnych postaci" Drukuj

kot

"Zapraszamy do świata legendarnych postaci". Pod tym hasłem odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego, na której uczniowie klasy V przemienili się w postacie znane z polskich legend. Solny Dziadek z Wieliczki, żona Popiela, Rybi Król Sielawowy, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka i Smok Wawelski, każdy z tych bohaterów opowiedział w ciekawy sposób swoją niezwykłą historię. Zaproszeni goście, czyli uczniowie klasy III, z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli wszystkie prezentacje. Z całą pewnością dzisiejsze spotkanie z legendą będzie, dla młodszych kolegów, impulsem do sięgnięcia po lekturę!

      mgr Iwona Gajkoś -nauczyciel w SP w Stasinie

 
Kangur 2018 Drukuj

kot

 
Eliminacje gminne OTWP Drukuj

kot

W dniu 05 marca 2018 r. odbyły się w Urzędzie Gminy w Konopnicy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. IV-VI oraz klasa VII i gimnazjum. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Konopnica wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 20 trudnych pytań.

W tym roku podium należało do naszych uczennic, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Nikola Kowalczyk (z kl.VI), a III miejsce Anastazja Podleśna (z kl. IV). W II grupie wiekowej, żaden z uczniów naszej szkoły nie zadeklarował chęci udziału w konkursie. Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu 23 kwietnia 2018r., już dziś trzymamy kciuki za Nikolę, aby dostała się do konkursu na szczeblu ogólnopolskim.
Nagrody rzeczowe, puchary i wyróżnienia laureatom konkursu wręczali: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko. Nikola w nagrodę otrzymała tablet, a Anastazja deskorolkę.
Gratulujemy laureatom oraz mgr Dagmarze Martynowskiej, przygotowującej uczniów do konkursów, osiągniętego wyniku. Wierzymy, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa pożarowego i nie tylko.

    mgr K. Mackiewicz-administrator strony

 
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET Drukuj

zyczenia-na-dzien-kobiet-1024x576

 
Podsumowanie udziału uczniów w konkursach i zawodach sportowych Drukuj

kot

W piątek, tj. 23.02.2018r. podczas uroczystego apelu miało miejsce podsumowanie udziału uczniów w konkursach, zawodach sportowych i akcjach organizowanych na terenie szkoły, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań.
Finalistą eliminacji powiatowych w grupie III (klasy IV-VI) Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” została A. Podleśna uczennica klasy IV, opiekun pracy mgr Regina Wójcik. W konkursie wzięło udział 132 młodych twórców z terenu powiatu lubelskiego. Wyróżnione prace m. innymi Anastazji zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich.
W eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” udział wzięło 11 uczniów z klas IV - VI. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Kowalczyk -klasa VI, drugie Anastazja Podleśna- klasa IV. Uczennice będą reprezentowały szkołę w eliminacjach gminnych w dniu 05 marca 2018 roku o godz. 10.00. Dyplomy za udział w w/w konkursie otrzymali: M. Buczkowski, P. Basak, T. Besztak, K. Dubiel, S. Piwnicki, J. Ożga, K. Kot, M. Zarajczyk, M. Kurek. Do konkursu przygotowywała uczniów mgr Dagmara Martynowska.
W Gminnym Turnieju w halowej piłce nożnej (suma wyników 4 turniejów) reprezentacja dziewcząt w składzie: W. Węgrowska, A. Podleśna, W. Kutwa, W. Dudek, P. Gęca, A. Mazurek (kapitan drużyny), N. Kowalczyk, zajęła V miejsce. W turnieju chłopców, drużyna w składzie: B. Bakaj (kapitan drużyny), K. Maszewski, M. Suchowolak, M. Wolski, K. Sztanke, K. Łakota, J. Łakota, B. Gano, zajęła również V miejsce. Należy zauważyć, że obie drużyny dobrze rokują na przyszłość, gdyż w składach drużyn byli zawodnicy z klas III i IV. W nagrodę za udział szkoła z rąk zastępcy Wójta Gminy Konopnica Anny Olszak otrzymała nagrody rzeczowe w postaci 2 zestawów rakiet do badmintona i zestawy skakanek. Opiekunem obu drużyn był mgr S. Furtak.
Nagrodę Fair Play w postaci statuetki piłkarza, od organizatora turnieju otrzymał Maciej Góźdź uczeń klasy III.
Za napisanie opowiadania, pt. „Co powiedziałby człowiekowi kot, gdyby przez jeden dzień umiał mówić ludzkim głosem” z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kota, nagrody książkowe i dyplom okolicznościowy od dyrektora szkoły i organizatora obchodów szkolnych mgr D. Martynowskiej otrzymały 2 uczennice z klasy IV: A. Bakaj i A. Podleśna.
Pamiątkowe dyplomy za udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” z rąk dyrektora szkoły i wychowawców: mgr A. Podleśnej i mgr E. Strug otrzymali wszyscy uczniowie z klasy I i III.
Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do zawodów sportowych, konkursów, a uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do brania udziału w ogłaszanych konkursach. Najbliższy konkurs plastyczny organizowany przez KRUS „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym”.

 
Happening - Kobieta w świecie Drukuj

kot

Happening (wydarzenie) to spontaniczne i najczęściej jednorazowe działanie artysty i publiczności, przypominające spektakl. Z tą formą sztuki uczniowie kl. VII zapoznali się na lekcjach plastyki. Pomysłodawcą pierwszych tego typu działań w Polsce był Tadeusz Kantor w latach 70-tych XX wieku. Happening obecnie stał się metodą zwrócenia uwagi na ważne problemy społeczne, polityczne, ekologiczne.
Bartek, Wojtek, Łukasz, Konrad i Kacper przygotowali ogólny zarys działań, kostiumy i rekwizyty. Tematem happeningu była „Kobieta w świecie”. Chłopcy przedstawili kobiety z różnych kontynentów, ukazali w sposób uniwersalny i symboliczny, jak życie codzienne oraz rzeczywistość łączy się ze sztuką.
Wydarzenie to zaskoczyło, zaciekawiło, ale też rozbawiło uczniów i rodziców.

    mgr Regina Wójcik nauczyciel plastyki

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.