Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj

alt

14 października w całym kraju obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym święto wypadało w sobotę dlatego w większości szkół akademie odbywały się w piątek. Tak też było w naszej szkole. W ramach jego obchodów uczniowie przygotowali, krótką inscenizację a następnie dziękując nauczycielom, pracownikom szkoły za ich trud i zaangażowanie wręczyli piękne czerwone róże. Przewodnicząca Rady Rodziców przygotowała słodki poczęstunek, aby jeszcze bardziej umilić ten dzień.

Dyrektor szkoły mgr J. Wójcik podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i wysiłek w kształtowaniu umysłów i szlifowaniu talentów uczniów naszej szkoły.

 
„Idźmy naprzód z nadzieją” Drukuj

alt

W ostatnią niedzielę - 8 października obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele parafialnym w Konopnicy krótką inscenizację pod tym samym tytułem. Nawiązywała ona w swojej treści do objawień Matki Bożej w Fatimie oraz do nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Dzieci w strojach pastuszków, postać Maryi i papieża Polaka stanowiły doskonałą ilustrację do tekstów przypominających wydarzenia sprzed 100 lat. Właśnie wtedy w małej wiosce w Portugalii Matka Boża zwracała się do Łucji, Franciszka i Hiacynty z prośbą o codzienną modlitwę różańcową w intencji pokoju i nawrócenia grzeszników. Na znaczenie orędzia z Fatimy i szczególną opiekę Maryi wskazywał w swoim nauczaniu Jan Paweł II, który nieustannie przypominał, że otaczające nas zło można pokonać dobrem, oddaniem się Bogu i ufną modlitwą. Przedstawienie zakończyła wspólna modlitwa i wezwanie do patrzenia w przyszłość z nadzieją.

mgr Katarzyna Kutwa-katecheta

 
Certyfikaty „Exsperta Tabliczki Mnożenia” Drukuj

alt

Certyfikaty „Exsperta Tabliczki Mnożenia” rozdane! w Dniu 29 września 2017 po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole „VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego z nas.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez „Uczniowskie Komisje Egzaminacyjne” egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyli wszyscy uczniowie, którzy zdali poprawnie egzamin. Dodatkowo uczniowie, brali udział w grze „Piłkarzyk Matematyczny” i rozwiązywali łamigłówki.

W dniu 03 października na apelu szkolnym ogłosiliśmy zwycięzców MT EXPERT. Były to osoby z największą liczbą punktów zdobytych podczas zabaw matematycznych. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik wręczył Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia dla: Bartosza Gano i Tomasza Besztaka z kl. IV, Pauliny Gęca i Kacpra Dubiela z kl. V, Nikoli Kowalczyk z kl. VI. Wyróżnienia otrzymali: P. Basak, D.Poleszak, N.Wierzchowska, F. Przychodzeń, M. Suchowolak, J. Ożga, W. Dudek, B. Wilczek, M. Wolski.

W obchodach VII Światowego Dzień Tabliczki Mnożenia, udział brała również klasa III, podczas wesołych zabaw w „Piotrusia”, „Domino matematyczne”, „Magiczne losy” uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z zakresu opanowania tabliczki mnożenia. Wychowawca klasy mgr E. Strug wręczyła Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli we wszystkich grach i zdobyli największą liczbę punktów: Maciej Góźdź, Gabryś Kotowski, Luiza Surtel, Alicja Kot, Hubert Rutkowski.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Szkolny koordynator: mgr D. Martynowska

 
"Bezpieczna szkoła" Drukuj

Resort edukacji pod adresem http://www.bezpiecznaszkola.men.gov.pl/bezpieczna-szkola-zagrozenia-i-zalecane-dzialania-profilaktyczne-w-zakresie-bezpieczenstwa-fizycznego-i-cyfrowego-uczniow/ udostępnił dokument pn. „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów". Materiał stanowi kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz ze wskazaniem obowiązujących przepisów i odpowiedzialności.
Z uwagi na konieczność upowszechnienia wśród nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodziców uczniów wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci, kształtowania właściwych postaw wobec zagrożeń oraz w sytuacjach nadzwyczajnych prosimy o zapoznanie się z przygotowanym materiałem.

mgr Jacek Wójck-dyr. szkoły

 

 
Warsztaty profilaktyczne Drukuj

kurtynanew W dniu 19.09.2017 w naszej szkole uczniowie klasy V-VI-VII  uczestniczyli w warsztatach z dziedziny profilaktyki zatytułowanych „Wykrzycz swoje imię”. Zajęcia były prowadzone przez aktora Teatru „Kurtyna” z Karkowa. Tematyka dotyczyła konstruktywnego zarządzania emocjami i niwelowania skutków stresu. Cel przeprowadzonych warsztatów:
1. Prezentacja i ugruntowanie wiedzy uczniów o czynnikach wywołujących emocje, rodzajach stanów emocjonalnych, rozpoznawaniu różnic pomiędzy emocjami, uczuciami, pragnieniami i działaniami.
2. Pokonanie naturalnych barier w przekazywaniu komunikatu o swoich emocjach
zastępującego działania agresywne i autodestrukcyjne.
3. Wdrożenie świadomości o praktycznym i rozwijającym wpływie kontrolowania uczuć na powodzenie w realizacji celów, podniesienie samooceny, uzyskanie wysokiej pozycji wgrupie rówieśniczej.
Uczniowie byli niezwykle zaciekawieni tym co w ciągu 45 minut pragnął im przekazać aktor teatru profilaktycznego „Kurtyna" z  Krakowa. Chętnie brali udział w warsztatach i wykazali się duża aktywnością w trakcie zajęć.

 
Licencja Drukuj

alt

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.