Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
SPOTKANIE Z MISJONARZEM Drukuj

alt

Od niedzieli 22 października przeżywamy kolejny Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole o. Bogusława Żyro – misjonarza ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki Ojców Białych.

Nasz gość, który kilka miesięcy temu powrócił do Polski z Burundi, kraju leżącego w sercu Afryki, w bardzo interesujący sposób opowiadał nam o swojej pracy misyjnej. Obecni na spotkaniu uczniowie z uwagą słuchali opowieści o niewielkim, podobnym wielkością do województwa lubelskiego państwie, które zamieszkuje ponad 12 milionów mieszkańców, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie. Dzięki wyświetlanym zdjęciom mogliśmy zobaczyć piękną przyrodę Burundi z wysokimi górami i jeziorem Tanganika w tle oraz lepiej wyobrazić sobie, jak wygląda tam codzienne życie. O. Bogusław opowiadał o swoich podopiecznych, prowadzonych przez misjonarzy przedszkolu oraz szkole, trudnych warunkach życia afrykańskich rówieśników naszych uczniów, ich ubóstwie, a jednocześnie radości z możliwości uczęszczania do szkoły, włączania się w życie tamtejszej parafii i umiejętności cieszenia się drobnymi rzeczami. Niepozbawioną humoru opowieść o. Bogusława dopełniły przywiezione przez misjonarza przedmioty i stroje pochodzące z Afryki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe obrazki z prośbą o modlitewne wsparcie pracy misyjnej. Wizytę zakończyła seria licznych pytań ze strony naszych uczniów, dokładne obejrzeniem przywiezionych eksponatów oraz oczywiście pamiątkowe fotografie.

W dniach od 6 do 10 listopada w naszej szkole zbierane będą używane, ale pozostające w dobrej jakości ubrania i buty, które w formie paczki prześlemy do placówki misyjnej w Burundi. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

mgr Anna Katarzyna Kutwa -katechetka

 
Klocki LEGO - zabawa i edukacja Drukuj

alt

Klocki LEGO - zabawa i edukacja 26 października 2017r. uczniowie klas IV-VII byli na największej w Europie „Edukacyjnej Wystawie Budowli z Klocków LEGO”. Ekspozycja na 2000 metrach kwadratowych liczy około 100 makiet. Do Lublina przywiozło ją 15 tirów.

Uczniowie wraz z wychowawcami podziwiali niesamowite konstrukcje, pojazdy i roboty. Budowle przedstawiały sceny historyczne - Stan wojenny w Polsce, jak też architekturę zabytkową i współczesną. Super wyglądał Pałac Kultury i Nauki, Kościół Mariacki odwzorowane w najmniejszych szczegółach. Urokliwa była makieta Czerwonego Kapturka i krajobraz baśni z Magicznym Zamkiem. Zaimponował nam zbudowany z miliona klocków, mający 11 metrów długości, 3 m wysokości i 10 m rozpiętości skrzydeł, prezydencki samolot „Air Force One”.

Niektóre plansze były interaktywne. Nie wyobrażaliśmy sobie, że kolejki z klocków mogą się poruszać. Sympatyczny Mikołaj z reniferami, oczywiście z tych klocków, sprawiał, że nie jeden z nas zamarzył o tym, by je dostać. Przeszliśmy Aleją Gwiazd Sportu złożonych w skali 1:1. Duże emocje wzbudzała postać Roberta Lewandowskiego wykonana z 70 tysięcy elementów. Byli też inni sportowcy m.in. Agnieszka Radwańska i Marcin Gortat. Przez prawie 4 miesiące powstawała z 250000 klocków postać Rafała Sonika i jego quad. Zachwycaliśmy się krainą EREBOR, jak też postacią Lorda Vadera. W strefie zabaw klockami - Fun Parku, uczniowie budowali zjeżdżalnie samochodowe, bawili się przy specjalnie wyposażonych stanowiskach Brick Wall, Super Shaker, Mosaic Gallery. Obleganym miejscem było stanowisko gier Play Station 4, a także edukacyjne kino.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i z przekonaniem, że klockami LEGO można się bawić w każdym wieku. Zdjęcia z wycieczki są do obejrzenia w zakładce "galeria zdjęć".

mgr Regina Wójcik-wychowawca kl. VI

 
Gminne zawody tenisa stołowego Drukuj

sport1017

W dniu 20 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Stasinie odbyły się indywidualne gminne zawody tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców, będące eliminacją do zawodów szczebla powiatowego. Do rywalizacji stanęli zawodnicy ze szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica: tj. Radawca Dużego, Zemborzyc Teresz., Motycza, Konopnicy i Stasina. Uczestnicy zawodów wykazali się dużymi umiejętnościami oraz determinacją w osiągnięcie jak najlepszego wyniku, wolą walki i charakterem.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Nieradko, II miejsce zajęła Kamila Walczak, III- miejsce Klaudia Rudkowska (wszystkie dziewczęta z SP Konopnica), IV Emilia Gajer -SP Radawiec Duży, V- Aleksandra Mazurek (SP Stasin).

W kategorii chłopców z klas V-VII zwyciężył Sebastian Kutkowski, II miejsce zajął Michał Saran, III- miejsce Sebastian Burek (wszyscy SP Konopnica), IV-Arkadiusz Pluta –SP Motycz, V-Łukasz Łakota (SP Stasin).

Zwycięscy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie mgr Jacek Wójcik.

Szczególne słowa podziękowania należą się organizatorowi i Sędziemu Głównemu zawodów Panu Sławomirowi Furtakowi, który pod nieobecność Pana Tomasza Podgórskiego bardzo sprawnie przeprowadził gminne zawody. Zapraszamy do kolejnej rywalizacji w tenisie stołowym już w listopadzie, wtedy zostaną rozegrane zawody drużynowe.

 
„Międzynarodowy Dzień Kropki - Dot Day” Drukuj

alt

• W poniedziałek, po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”....Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka

• Tego dnia w naszej szkole wyświetlono film pt. „The Dot”, a uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w „kropkowe” ciuszki lub doklejali kropki do ubrań. Po projekcji filmu, każdy próbował swoich sił podczas „kropkowej pracy”, pobudzającej twórcze myślenie i kreatywność. Uczniowie postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów, wypisując je na kartce. Na szkolnym korytarzu można podziwiać wystawę kropkowych obrazów jak również „drzewo talentów” autorstwa naszych uczniów.

• Dziękujemy mgr Dagmarze Martynowskiej, nauczycielowi matematyki za zorganizowanie z Samorządem Szkolnym akcji na terenie szkoły. W przyszłym roku też kropkujemy!

 
„Krowa kłamczucha” Drukuj

alt

Dnia 12 października 2017r. zawitali do naszej szkoły artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza ze spektaklem pt. „Krowa Kłamczucha". Sztuka w zabawnej formie opowiada o niesfornej krowie. Tytułową bohaterką przedstawienia była krowa, która okłamywała swoich bliskich: gospodynię, pieska, kotka i w konsekwencji gospodyni kazała jej opuścić dom.

Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.

Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni. Przedstawiona sztuka teatralna ukazała prawdziwe oblicze kłamstwa. Krowa Kłamczucha zyskała sympatię, ale tylko dlatego, że przeprosiła za swe niecne czyny i obiecała poprawę.

W efekcie dzieci nie tylko miło i wesoło spędziły czas, ale również poznały niedobre skutki kłamstwa, co - miejmy nadzieję - pozostanie w nich na dłużej.

mgr Aneta Podleśna-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
Czytaj z nami Drukuj

alt

Propagując i rozwijając zainteresowania czytelnicze biblioteka szkolna zorganizowała 06.10.2017r. szkolną akcję, podczas której uczniowie kl. VI czytali młodszym kolegom. Tym razem czytano „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. W ogromnym skupieniu przygód koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie "kozy kują" popada w liczne tarapaty na lądzie, morzu, dalekich i egzotycznych krajach, wysłuchały dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I.

Czytanie na głos ma liczne zalety nie tylko dla słuchaczy, ale też dla czytających. Słuchające dziecko lepiej się rozwija i przyswaja wiedzę, łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami i jest bardziej otwarte. Osoba czytająca pogłębia wiedzę, rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, pamięć, myślenie, relaksuje się. Niezaprzeczalną zaletą głośnego czytania jest też mimowolna nauka języka. Używanie bogatego i pięknego słownictwa, umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji, łatwość publicznego wypowiadania się w sposób jasny, logiczny i obrazowy, to atuty niezbędne w życiu społecznym. Dlatego wato czytać! Czytaj swoim bliskim 20 minut dziennie!

mgr Regina Wójcik n-l bibliotekarz

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.