Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny: Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Podsumowanie udziału uczniów w konkursach i zawodach sportowych Drukuj

kot

W piątek, tj. 23.02.2018r. podczas uroczystego apelu miało miejsce podsumowanie udziału uczniów w konkursach, zawodach sportowych i akcjach organizowanych na terenie szkoły, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań.
Finalistą eliminacji powiatowych w grupie III (klasy IV-VI) Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” została A. Podleśna uczennica klasy IV, opiekun pracy mgr Regina Wójcik. W konkursie wzięło udział 132 młodych twórców z terenu powiatu lubelskiego. Wyróżnione prace m. innymi Anastazji zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich.
W eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” udział wzięło 11 uczniów z klas IV - VI. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Kowalczyk -klasa VI, drugie Anastazja Podleśna- klasa IV. Uczennice będą reprezentowały szkołę w eliminacjach gminnych w dniu 05 marca 2018 roku o godz. 10.00. Dyplomy za udział w w/w konkursie otrzymali: M. Buczkowski, P. Basak, T. Besztak, K. Dubiel, S. Piwnicki, J. Ożga, K. Kot, M. Zarajczyk, M. Kurek. Do konkursu przygotowywała uczniów mgr Dagmara Martynowska.
W Gminnym Turnieju w halowej piłce nożnej (suma wyników 4 turniejów) reprezentacja dziewcząt w składzie: W. Węgrowska, A. Podleśna, W. Kutwa, W. Dudek, P. Gęca, A. Mazurek (kapitan drużyny), N. Kowalczyk, zajęła V miejsce. W turnieju chłopców, drużyna w składzie: B. Bakaj (kapitan drużyny), K. Maszewski, M. Suchowolak, M. Wolski, K. Sztanke, K. Łakota, J. Łakota, B. Gano, zajęła również V miejsce. Należy zauważyć, że obie drużyny dobrze rokują na przyszłość, gdyż w składach drużyn byli zawodnicy z klas III i IV. W nagrodę za udział szkoła z rąk zastępcy Wójta Gminy Konopnica Anny Olszak otrzymała nagrody rzeczowe w postaci 2 zestawów rakiet do badmintona i zestawy skakanek. Opiekunem obu drużyn był mgr S. Furtak.
Nagrodę Fair Play w postaci statuetki piłkarza, od organizatora turnieju otrzymał Maciej Góźdź uczeń klasy III.
Za napisanie opowiadania, pt. „Co powiedziałby człowiekowi kot, gdyby przez jeden dzień umiał mówić ludzkim głosem” z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kota, nagrody książkowe i dyplom okolicznościowy od dyrektora szkoły i organizatora obchodów szkolnych mgr D. Martynowskiej otrzymały 2 uczennice z klasy IV: A. Bakaj i A. Podleśna.
Pamiątkowe dyplomy za udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” z rąk dyrektora szkoły i wychowawców: mgr A. Podleśnej i mgr E. Strug otrzymali wszyscy uczniowie z klasy I i III.
Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do zawodów sportowych, konkursów, a uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do brania udziału w ogłaszanych konkursach. Najbliższy konkurs plastyczny organizowany przez KRUS „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym”.

 
Happening - Kobieta w świecie Drukuj

kot

Happening (wydarzenie) to spontaniczne i najczęściej jednorazowe działanie artysty i publiczności, przypominające spektakl. Z tą formą sztuki uczniowie kl. VII zapoznali się na lekcjach plastyki. Pomysłodawcą pierwszych tego typu działań w Polsce był Tadeusz Kantor w latach 70-tych XX wieku. Happening obecnie stał się metodą zwrócenia uwagi na ważne problemy społeczne, polityczne, ekologiczne.
Bartek, Wojtek, Łukasz, Konrad i Kacper przygotowali ogólny zarys działań, kostiumy i rekwizyty. Tematem happeningu była „Kobieta w świecie”. Chłopcy przedstawili kobiety z różnych kontynentów, ukazali w sposób uniwersalny i symboliczny, jak życie codzienne oraz rzeczywistość łączy się ze sztuką.
Wydarzenie to zaskoczyło, zaciekawiło, ale też rozbawiło uczniów i rodziców.

    mgr Regina Wójcik nauczyciel plastyki

 
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” Drukuj

kurtyna

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, Nauczyciele, a także instytucje takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. Dlatego uczniowie klasy I w pierwszym semestrze uczestniczyli w zajęciach związanych z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności w ramach Ogólnopolskiego Programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o skutkach niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy, a także zostali dodatkowo zapoznani z przydatną dla dzieci tematyką pierwszej pomocy, efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Program przygotowywany był przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Nauczycielami. Patronat honorowy sprawował Komendant Główny Policji. W ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” po zakończeniu zajęć uczniowie mogli sprawdzić swój poziom wiedzy z szeroko rozumianego bezpieczeństwa poprzez udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Po zakończeniu Testu dzieci otrzymały informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrały, a także mogły wrócić do wszystkich odpowiedzi, dzięki czemu miały możliwość weryfikacji obszarów, które wymagają jeszcze poprawy.

mgr Aneta Podleśna, wychowawca kl. I

 
DZIEŃ KOTA Drukuj

kot

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Miłośników tych uroczych futrzaków nie brakuje. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował 20 lutego „DZIEŃ CZARNEGO KOTA”. Tego dnia nasi uczniowie zamienili się w kotki, doczepiając uszy, ogonki i malując wąsy na buzi. Uczniowie każdej z klas brali udział w „kocim konkursie”, pytania były różne np. wymień imiona kotów występujących w bajkach?, jakie koty żyją w Polsce?, co to są wibrysy? Z okazji Dnia Czarnego Kota, obok biblioteki szkolnej stanęła gazetka pt. „KOT W LITERATURZE”. Na korytarzu szkolnym była zaprezentowana wystawa, na której znalazły się rzeczy dotyczące kotów: figurki, rzeźba, książki, maskotki, pojawiły się również „kocie dekoracje”. Tajna Rada Kotów prosiła o przekazanie podziękowań wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w obchody Dnia Kota na terenie szkoły! :) .

Opiekun S. U. mgr D. Martynowska

 
„CUDOWNY CHŁOPAK” Drukuj

alt

W dniu 19 luty br., tj. poniedziałek uczniowie klas IV-VII wzięli udział w seansie filmu pt. „Cudowny chłopak”. Większość uczniów z przejęciem i wzruszeniem poznała historię chłopca o zniekształconej twarzy, który rozpoczynając naukę w 5 klasie musi zmierzyć się z bezlitosnymi spojrzeniami i uwagami swoich rówieśników. Musi pokonać swoje lęki i odważyć się zawalczyć o swoje.
Oprócz głównego bohatera poznaliśmy losy jego siostry, która „staje się niewidzialna” dla rodziców oraz innych kolegów Oggiego, którzy nie umieją przeciwstawić się bezwzględnemu chłopcu, nadającemu ton zachowania całej klasie.
Był to bardzo poruszający i mądry film o potrzebie bycia lubianym i sposobie dobierania przyjaciół. Być może w przedstawionej historii nasi uczniowie dostrzegli cząstkę własnych doświadczeń, być może okaże się ona pomocna komuś zagubionemu jak August, być może kogoś nauczy ona odwagi i lojalności. Jedno jest pewne – na pewno było warto obejrzeć ten film.

mgr Katarzyna Kutwa-wychowawczyni kl. V

 
OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”-eliminacje szkolne Drukuj

alt

 W dniu 19 lutego 2018, tj. poniedziałek w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które miały na celu wyłonienie 2 reprezentantów do eliminacji gminnych w/w turnieju w I kategorii wiekowej i jednego z II kategorii wiekowej. W II kategorii wiekowej klasa VII, żaden z uczniów nie zadeklarował chęci wzięcia udziału w konkursie. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 20 pytań z dziedziny pożarnictwa oraz z pierwszej pomocy medycznej.
W eliminacjach udział wzięło 11 uczniów zarówno dziewcząt jak i chłopców z klas IV - VI. Wyniki końcowe eliminacji są następujące (I grupa wiekowa, uczniowie klas IV-VI):
• Pierwsze miejsce: Nikola Kowalczyk -klasa VI
• Drugie miejsce: Anastazja Podleśna- klasa IV
Osoby te zakwalifikowały się do eliminacji gminnych, które odbędą się w Urzędzie Gminy Konopnica w dniu 05 marca 2018 roku o godz. 10.00. Przygotowaniem uczniów do konkursu, ułożeniem pytań konkursowych oraz przeprowadzeniem eliminacji szkolnych zajęła się mgr Dagmara Martynowska. Dziękujemy! Laureatom gratulujemy zakwalifikowania się do dalszych eliminacji, a uczestnikom dziękujemy za liczny udział!

 mgr Krzysztof Mackiewicz-szkolny administrator strony

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 85

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.