Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
POMAGAMY DZIECIOM W BURUNDI Drukuj

alt

  Do końca przyszłego tygodnia prowadzimy w naszej szkole zbiórkę dla dzieci z misji w Burundi. Ubrania i buty w dobrym stanie, którymi zechcecie Państwo podzielić się z potrzebującymi dziećmi z Afryki, można składać do pudła przy wejściu do szkoły do następnego piątku 24 listopada. Zebrane rzeczy zostaną w formie paczki przesłane do misji prowadzonej przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

mgr Katarzyna Kutwa- katechetka

 
Picasso i "Tajemniczy ogród" w Lublinie Drukuj

alt

  13 listopada br. uczniowie klas IV-VII udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta na Zamku Lubelskim i obejrzenie wystawy prac jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku - Pabla Picassa. Tym razem nie były to jednak dzieła malarskie, z czego najbardziej zasłynął artysta, a rysunki, grafiki i naczynia z ceramiki. Prace te podarował Picasso Muzeum Narodowemu w Warszawie, podczas jedynej swojej wizyty w naszym kraju, w roku 1948, gdy jako zdeklarowany komunista odwiedził powojenną Polskę.

  Mówi się, że twórczość Hiszpana, bardzo różnorodna i obfita, miała wpływ na wszystkie dziedziny sztuki XX wieku. Mam więc nadzieję, że po obejrzeniu wystawy, w pamięci jej uczestników, pozostanie garść informacji na temat tego nietuzinkowego artysty.

  Drugim punktem programu naszej wycieczki był spektakl pt. „Tajemniczy ogród” odegrany przez aktorów Teatru Kameralnego w Lublinie. Powstał on na podstawie adaptacji powieści Frances Hodgson Burnett o tym samym tytule (wpisanej na listę lektur szkolnych). Akcja utworu rozgrywa się w II połowie XIX wieku, najpierw w Indiach, a potem w południowo-wschodniej Anglii, w posiadłości niejakiego Archibalda Cravena, który - jako wuj głównej bohaterki - przejmuje nad nią opiekę po śmierci rodziców dziewczynki. Nie spodziewa się, że jej obecność diametralnie odmieni życie wszystkich mieszkańców tego domu.

  W skrócie: jest to książka o serdecznej przyjaźni, prawdziwej dobroci i wielkiej tajemnicy, a w nowej teatralnej odsłonie staje się atrakcyjną lekcją pozytywnego i szlachetnego postępowania.

  Mam nadzieję, że cel naszej wyprawy, jakim jest kształtowanie u naszych wychowanków potrzeby uczestnictwa w kulturze, został osiągnięty, a uczniowie z ochotą wezmą udział w następnych tego typu przedsięwzięciach.

mgr M. Zawistowska-nauczyciel j.polskiego i historii

 
Święto Niepodległości Drukuj

alt

W dniu 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Należy wspomnieć, iż niepodległość tę utraciliśmy w drugiej połowie XVIII wieku, w wyniku trzech rozbiorów, których dokonały, w obliczu słabości naszego kraju, trzy państwa sąsiednie: Rosja, Austria i Prusy. Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Polacy jednak, mimo stawianych im przeszkód, nie zapomnieli o swojej tożsamości i przez cały czas snuli plany i realizowali dążenia, aby utraconą wolność odzyskać. Taka okazja nadarzyła się po zakończeniu I wojny światowej, dzięki czemu nasze państwo ponownie odrodziło się w Europie niczym Feniks z popiołu.

Dzisiejszy montaż słowno-muzyczny, w wykonaniu uczniów klasy VI i VII, był dla nas, widzów, wspomnieniem tamtych dramatycznych czasów. W poetycki sposób opowiedział o przeszłych zdarzeniach, stanowiąc dla najmłodszych jedną z pierwszych, sugestywnych - mam nadzieję - lekcji historii.

mgr M. Zawistowska-nauczyciel historii

alt

 
„Coś z niczego” Drukuj

alt

W Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Coś z niczego", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy w kategorii klas starszych uczniowie naszej szkoły zajęli:

I miejsce

Łucja Sieńko kl.IV

II miejsce

Anastazja Podleśna kl.IV

Nikola Kowalczyk kl.VI

III miejsce

Nina Wierzchowska kl.IV

 Paulina Gęca kl.V

Krzysztof Kot kl.VI

W konkursie wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniów nagrodzono dyplomami i albumami przyrodniczymi. Po części oficjalnej wszystkich uczestników konkursu, rodziców i nauczycieli zaproszono na słodką niespodziankę. W przemiłej atmosferze integrowały się społeczności szkół podstawowych z naszej gminy.

Laureatom i opiekunowi Pani mgr Reginie Wójcik serdecznie gratulujemy! Rodzicom dziękujemy za pomoc w dotarciu uczniów na uroczystość wręczenia nagród.

 
Ślubowanie klasy I Drukuj

alt

 24 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w naszej szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Nikola Kowalczyk, powitała gorąco pana dyrektora – Jacka Wójcika, nauczycieli, rodziców, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą.

  Uczniów odwiedził sympatyczny Koziołek Matołek, któremu bliższe było brykanie po miedzach i strzelanie z procy, niż nauka w szkole. O tym, że warto się uczyć, „zdobywać wiedzę i mądrość ojców swych i dziadów, by być chlubą matki” przekonywali Koziołka jego rodzice, jednak bezskutecznie. Dopiero uczniowie klasy I swoim przykładem utwierdzili go w przekonaniu, że „gdy pracując wysilasz się sporo, ale efekty górę nad wysiłkiem biorą”. W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dokonano symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia szkoły" - mówił dyrektor szkoły, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali dla wszystkich "słodkie" przyjęcie. Ten dzień zapewne na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z uroczystości w zakładce "galeria zdjęć".

mgr Aneta Podleśna- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
Certyfikat Drukuj

alt

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.