Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny: Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Pokazy „Manufaktury cukierków” Drukuj

kot

W dniu 20.03.2018, tj. wtorek roku gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Hałas "Cukier Lukier" sieci Cukierni Candy Shop mających siedziby w 6 dużych miastach Polski,  na pokazie „manufaktury cukierków”. W warsztatach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie wszystkich klas z podziałem na grupy. Podczas pokazu można było zobaczyć cały proces tworzenia wzoru, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego cukierka lub dużego lizaka. Metoda wykonywania cukierków pochodzi z XVII wieku, dlatego też nie używane są do produkcji żadne specjalistyczne maszyny.
Pani Justyna na oczach dzieci przygotowała karmel i wyrobiła go w taki sposób by dzieci mogły go skręcić i samodzielnie uformować lizaki. Dzieci zafascynowane kolorami i samym procesem wytwarzania słodyczy bardzo aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącą. W trakcie zajęć dowiedziały się w jaki sposób słodycze uzyskują bajeczne kolory, z czego Pani pozyskuje barwniki (z buraka czy marchwi), jak połączyć dwa i więcej kawałków karmelu w jedną całość. Pani Justyna nadawała łakociom smaki przy użyciu aromatów spożywczych i tak np. powstają karmelki o smaku miętowym, poziomkowym, truskawkowym, bananowym, gruszki, jabłka, itd.
Cały spektakl dla grupy trwał ok. 60 minut i dostosowany był do wieku oglądających. Pokaz był bardzo widowiskowy i trudno go opisać słowami, najlepiej go zobaczyć.
Dzisiejsza lekcja była lekka, łatwa i przyjemna. A przy tym myślimy, że bardzo ciekawa! Bo któż z nas nie lubi słodyczy? Niewiele jest takich osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z dzisiejszych pokazów w zakładce "Galeria zdjęć".

     mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy VI w SP w Stasinie-organizator pokazu

 
„Stasin brzmi znajomo” Drukuj

kot

08 marca w naszej szkole uroczyście obchodzony był Dzień Kobiet. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu „Stasin brzmi znajomo”. Konwencja zapożyczona została ze znanego programu telewizyjnego, w którym uczestnicy wcielają się w największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, próbując jak najbardziej realistycznie oddać ich oryginalne wykonania. Jako pierwsi wystąpili: Piotr Basak, Wiktoria Kutwa i Anastazja Podleśna, w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę p.t. „Co ma być to będzie” zespołu Power Play. Następnie Krzysztof Kot, z klasy VI, wykonał utwór rapera GrubSona „Na szczycie”. Piosenkę „Nie mów mi nic” Marty Gałuszewskiej zaśpiewała Nikola Kowalczyk z klasy VI, a piosenkę „Ściernisko” zespołu Golec Uorkiestra wykonali czterej koledzy z klasy VI: Michał Zarajczyk, Kamil Maszewski, Łukasz Kwiecień i Krzysztof Kot.
Kolejny występ to piosenka Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” w wykonaniu Pauliny Gęca z klasy V i Niny Wierzchowskiej z klasy IV, a Paweł Basak uczeń klasy VI zaprezentował się w piosence Sławomira „W Zakopanem”. Po tych wykonaniach ponownie wystąpili: Michał Zarajczyk, Kamil Maszewski, Łukasz Kwiecień i Krzysztof Kot, którzy zaśpiewali „Radioactive” – Imagine Dragons..
Następnie Maciej Wolski i Marcin Kurek z klasy V rapowali „Nie, nie” i" Otscho chodzi". Maciek rapował jako Kayenne, a Julia Ożga, jako Ewa Farna wykonali razem utwór „Echo”. Najwięcej entuzjazmu i śmiechu zgromadzonej widowni dostarczył występ chłopców z klasy VII przebranych za kobiety w strojach ludowych: Wojtka Danilkiewicza, Łukasza Łakoty, Kuby Świderskiego i Bartka Bakaja, którzy wykonali utwór Donatana i Cleo „My Słowianie”.
Na zakończenie Tatyana Boychuk z klasy VI zaprezentowała taniec klasyczny w puentach i paczce. Entuzjastyczne zachowanie widowni może świadczyć, że występy naszych artystów przypadły wszystkim do gustu. Konferansjerzy, w tej roli Amelia Mazurek i Kamil Sztanke, uczniowie klasy V sprawdzili się znakomicie. Nad sprawami technicznymi i nagłośnieniem czuwał Kacper Dubiel z klasy V. Kończąc część artystyczną konferansjerzy i dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom w dniu ich święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy wykonanych przez Kacpra Sieka z kl. VII, w zakładce "Galeria zdjęć".

      mgr L. Bator-nauczyciel muzyki w SP w Stasinie

 
Eliminacje Powiatowe OTWP Drukuj

kot

W dniu 23 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, uczniowie szkół z terenu powiatu lubelskiego sprawdzili swoją wiedzę w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, poszerzanie wiedzy na temat historii i tradycji ruchu strażackiego. Naszą placówkę w kategorii szkół podstawowych jako zwyciężczyni eliminacji gminnych, reprezentowała Nikola Kowalczyk z klasy VI. Nikola zajęła bardzo dobre III miejsce ex aequo z 3 uczennicami i otrzymała w nagrodę dyplom oraz lunetę. Tym razem nie udało się zakwalifikować do dalszych eliminacji. Ale może za rok? Gratulujemy naszej uczennicy i opiekunowi mgr Dagmarze Martynowskiej osiągniętego wyniku, a strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerokiem za pomoc w dotarciu na miejsce konkursu.

mgr Krzysztof Mackiewicz-administrator strony

 
Życzenia Wielkanocne Drukuj

kot

 
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018 Drukuj

kot

W czwartek 18 marca, 27 uczniów z klas III-VII wzięło udział w konkursie matematycznym Kangur Matematyczny 2018. Uczniowie byli odpowiednio podzieleni na trzy kategorie: Maluch, Beniamin i Kadet. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 21, 24 lub 30 pytań w czasie 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami, jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Każdy z uczestników konkursu otrzymał w prezencie zabawkę logiczną wykonaną z drutu. Wyniki konkursu poznamy niestety dopiero w czerwcu :)

     mgr D. Martynowska-nauczyciel matematyki w SP w Stasinie

 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018 Drukuj

rekolekcje wielkopostne

 ŚRODA 21 marca 2018

 • 11.30-Msza św z nauką dla dzieci
 • 18.00-Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 19.30-Msza św z nauką dla młodzieży

CZWARTEK 22 marca 2018

 • 9.00-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 11.30-Msza św z nauką dla dzieci
 • 18.00-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 19.30-Msza św z nauką dla młodzieży

PIĄTEK 23 marca 2017

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej

 • 9.30-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 11.00 spowiedź dla dzieci
 • 11.30-Suma odpustowa
 • 16.00-Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych
 • 16.30-spowiedź dla wszystkich
 • 17.30-Msza św z nauką dla wszyskich
 • 18.30-spowiedź dla młodzieży
 • 19.00 Msza św z nauką dla młodzieży
 • 20.00-Droga Krzyżowa dla młodzieży

1. W dniach 21-22-23 marca 2018 w parafii Konopnica będą odbywać się Rekolekcje Wielkopostne w związku z powyższym w  w/w dniach obowiązywać będzie zmieniona organizacja pracy szkoły (rozporządzenie MEN z dnia 14 kwietnia 1992r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach -Dz. U. nr 36, poz. 155, z późn. zmianami).

2. Zajęcia lekcyjne  w w/w dniach będą odbywały się w godz. 7.40-11.00, następnie dzieci, których Rodzice wyrażą na piśmie taką wolę, udadzą się z opiekunami podstawionym autobusem do Kościoła w Konopnicy. Po zakończeniu rekolekcji dzieci dojeżdzajace do szkoły autobusem wrócą pierwszym kursem do domu. Dzieci odbierane ze szkoły przez Rodziców i te które nie uczestniczyły w rekolekcjach będą oczekiwały na świetlicy szkolnej.

3. Rodzice chcący odebrać dziecko bezpośrednio z kościoła każdorazowo zgłaszają osobiście ten fakt wychowawcy klasy lub opiekunowi grupy.

4. Dla uczniów którzy nie uczestniczą w rekolekcjach lub rodzice nie są w stanie zapewnić opieki po lekcjach, prowadzona będzie świetlica szkolna w godz. 11.00.-17.00. Autobusy przedsiębiorstwa Lubelskie Dworce S.A. w tych dniach kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

5. Nauczyciele w dniach rekolekcji nie będą robić uczniom kartkówek, sprawdzianów, a także ograniczą do maksimum odpytywanie uczniów i zadawanie prac domowych.

6. Pierwsze zapisy i zajęcia pokazowe szkółki OYAMA Karate, poniedziałek 19.03.2016r. godz. 12.50. Zajęcia  w dniu rekolekcji, tj. czwartek  22.03.2018 roku nie odbędą się. Nowo zapisani uczestnicy zajęć za miesiąc marzec nie poniosą opłat (jeszcze jedne zajęcia przed świętami 26.03.2018r.).

mgr Jacek Wójcik - dyrektor szkoły

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 85

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.