Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Życzenia Świateczne Drukuj

alt

 
Spektakl "Czterej muzykanci z Bremy" Drukuj

alt

W czwartek 07.17.2017r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali aktorzy Teatru „Tomcio” z Nowego Sącza ze swoimi wspaniałymi lalkami oraz przedstawieniem pt. "Czterej muzykanci z Bremy”.
Ta znana baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który jest na służbie u kowala, a że za dużo je, również został wyrzucony. Dzieci z przejęciem śledziły losy bohaterów. Na szczęście opowiadanie dobrze się skończyło- wszystkie znalazły miejsce u dobrych ludzi.
Głównym przesłaniem przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc osobom potrzebującym. Wartości te - zawsze nieprzemijające i godne naśladowania przez dzieci i młodzież były zaprezentowane w atrakcyjny sposób. Spektakl okazał się bardzo efektowny, obfitujący w kolorowe dekoracje i ciekawe postaci. Wywołał w widzach nieukrywane zainteresowanie, skupienie i radość.

mgr Aneta Podleśna-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
Spotkanie z lubelskimi filatelistami Drukuj

alt

Fot. A. Kutwa. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik przedstawia zaproszonych Gości: Wiesława Greszatę–Prezesa Zarządu Koła Filatelistycznego nr 21 w Lublinie, Janusza Koputa – Członka Polskiego Związku Filatelistów, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Stasinie.

Jednym z ważnych aspektów propagowania filatelistyki jest praca z dziećmi i młodzieżą. Osoby, które zainteresowały się filatelistyką, wiedzą iż jest to pasja bez ograniczeń. Daje nie tylko ogromną radość, ale również ogromny zasób wiedzy. Przez ręce filatelistów przechodzą znaczki z całej Europy, a nawet świata, każdy z nich ma swoja historię. Pasja ta, to nie tylko krótkotrwałe hobby, ale zainteresowanie, do którego wraca się nawet po latach. Czym właściwie jest filatelistyka? Kiedy powstał pierwszy znaczek świata i co na nim widniało? Co znajdowało się na pierwszym znaczku polskim, co może się znajdować, jak można klasyfikować kolekcje znaczków pocztowych? Na te i inne pytania uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie otrzymali odpowiedzi, podczas kolejnego już spotkania zorganizowanego w grudniu br., na terenie placówki z Panem Wiesławem Greszata i Panem Janusz Koputem, lubelskimi pasjonatami filatelistyki. Janusz Koput jest między innymi Członkiem Honorowym Polskiego Związku Filatelistów i Honorowym Prezesem Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo". Autorem i wydawcą katalogu polskich znaków pocztowych o tematyce kolejowej, prac badawczych z zakresu znaków fiskalnych.

W celu uatrakcyjnienia spotkania Pan Wiesław Greszata, który interesuje się również historią oręża polskiego, przywiózł ze sobą szablę ułańską oraz strój rycerza średniowiecznego, który to mogli przymierzyć uczestnicy spotkania. Na zakończenie prelekcji, uczniowie zachęcani przez naszych Gości do rozpoczęcia przygody z kolekcjonowaniem, otrzymali pakiety znaczków pocztowych, które być może staną się początkiem niezwykłych zbiorów. Filatelistyka jest to hobby, które powoli zanika. Coraz częściej korzystamy z poczty elektronicznej. Czasami wspominamy czasy, kiedy szczególnie w okresie świątecznym dostawaliśmy kartki i listy. Być może dzięki takim spotkaniom dzieci zainteresują się filatelistyką. To naprawdę ciekawa pasja! Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tego  spotkania w zakładce "Galeria zdjęć".

                                                                                    

mgr R. Wójcik- S.P. w Stasinie

 
Drukuj

rekolekcje

PROGRAM REKOLEKCJI W PARAFII KONOPNICA 17-19 GRUDNIA 2017r.

17 grudnia 2017 roku (niedziela)
8.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich
9:15 - Msza Święta z nauką dla dzieci
11:00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.00 - Msza Święta z nauką dla młodzieży

18 grudnia 2017 roku (poniedziałek)
9.00 – Spowiedź dla chorych
9.30 - Msza Święta z nauką dla chorych i Sakr. Namaszczenia Chorych
14:30 -Spowiedź dla dzieci
15:00 -Msza św. z nauka dla dzieci
17:00- Spowiedź
17:30 - Msza św. z nauką dla wszystkich
18:30 - Spowiedź dla młodzieży
19:00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

19 grudnia 2017 roku (wtorek)
9:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich
15:00 - Msza św. z nauką dla dzieci
17:30 - Msza św. z nauką dla wszystkich
19:00 - Msza św. z nauka dla młodzieży

W czasie trwania Rekolekcji w Parafii Konopnica, zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z planem lekcji. W poniedziałek i wtorek, tj. 18-19 grudnia 2017 roku nauczyciele nie będą zadawali prac domowych.

 
Andrzejkowo w Stasinie Drukuj

alt

W dniu 29.11.2017 uczniowie klas młodszych wspólnie bawili się na zabawie andrzejkowej. Trzeba przyznać, że dzieci zabłysnęły swoimi talentami tanecznymi, a humory dopisywały. Nie zabrakło też tradycyjnych andrzejkowych wróżb: ustawiania butów czy przepowiedni, co nas czeka w przyszłości. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości, ale też pochłonęła mnóstwo energii, dlatego wszystkie chętnie udały się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Równie udane były andrzejki dla klas IV-VII zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Dagmary Martynowskiej, które odbyły się dnia 30.11.2017r., tj. czwartek. Był to wieczór czarodziejek i czarodziejów, a kto nie był w przebraniu, to czarował pięknym uśmiechem lub efektownym strojem. Do tańca porywała świetna muzyka, którą serwował "DJ Kwiatek". Całości dopełniały bajeczne efekty świetlne. W andrzejkowy klimat wprowadziły uczniów wróżby dotyczące przyszłości, ukryte w pysznych ciasteczkach. Wielu emocji dostarczyła wróżba dotycząca losowania imion swoich pierwszych miłości. Atrakcją tego wieczoru była również pizza z ulubionymi składnikami wybranymi przez dzieci. To był niesamowity wieczór! Dziękujemy Rodzicom, wychowawcom klas i oddziału przedszkolnego za sprawny przebieg i pomoc w organizacji zabaw andrzejkowych. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tej zabawy w zakładce "Galeria zdjęć".

mgr Iwona Gajkoś-wychowawczyni kl. IV

alt

 
„Przyroda wokół nas” Drukuj

alt

Fot. Na fotografii dyr. szkoły mgr Anna Obara, mgr Ilona Kołosińska nauczyciel ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich im. Ks. Jana Twardowskiego, mgr Aneta Podleśna nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze SP w Stasinie, uczniowie szkoły biorący udział w konkursie.

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich już po raz czternasty odbył się Konkurs Recytatorski „Przyroda wokół nas” dla uczniów klas I-III, zorganizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Urzędem Gminy Konopnica. W konkursie udział wzięło ponad trzydziestu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I, wyłonieni podczas klasowych eliminacji: Martyna Kowalczyk, Alicja Kolatorowicz, Igor Gano, a także uczniowie klasy III: Hubert Rutkowski, Maciej Góźdź oraz Michał Marcyniuk. Po zaprezentowaniu wierszy Jury powołane przez organizatora turnieju dokonało oceny recytatorów i wyłoniło zwycięzców. Spośród naszych uczniów wyróżnienie otrzymał Michał Marcyniuk z kl. III. Natomiast I miejsce zdobyli ex aequo Martyna Kowalczyk i Igor Gano z kl. I oraz Hubert Rutkowski z kl. III. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie uczące w edukacji wczesnoszkolnej: mgr Aneta Podleśna kl. I oraz mgr Edyta Strug ucząca klasę III. Gratulujemy nauczycielom, zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.