Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny: Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Turniej Pierwszej Szansy Drukuj

alt

Turniej Pierwszej Szansy to zawody zorganizowane przez KLUB OYAMA KARATE na terenie naszej gminy w dniu 15 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej w Motyczu. W turnieju wzięło udział 84 zawodników w 15 kategoriach wiekowych i wagowych ze szkół podstawowych Gminy Konopnica i Lublina. Ze Szkoły Podstawowej w Stasinie III miejsce w swojej kategorii, zajął Marcin Zarajczyk.

Serdecznie gratulujemy!

 
Gminne zawody w piłce nożnej Drukuj

kot

W dniu 18 kwietnia 2018r. Szkoła Podstawowa w Motyczu im. W. Witosa, zorganizowała eliminacje gminne w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii- klasa VI i młodsi. Piękna pogoda i sportowa atmosfera pozwoliła rozegrać wspaniałe zawody na boisku szkolnym. W zawodach wzięły udział drużyny chłopców ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Reprezentacja chłopców naszej szkoły pod opieką mgr Sławomira Furtaka zajęła w tym turnieju bardzo dobre III miejsce. Wielkie gratulacje!
Trenerzy innych zespołów, są zdania że nasza drużyna jest perspektywiczna, ponieważ jest tutaj wielu bardzo dobrych zawodników. Myślę, że stać nas na bardzo dobry wynik w przyszłym sezonie. Ciężko trenujemy, by grać jak najlepiej i odnosić sukcesy, twierdzi mgr S. Furtak nauczyciel w-f z naszej szkoły.
Oto skład drużyny: Maciej Góźdź, Bartosz Gano, Jakub Łakota, Maciej Wolski (kapitan drużyny), Kamil Sztanke, Mateusz Suchowolak, Kamil Maszewski.

     mgr K. Mackiewicz- administrator strony

 
Podręczniki i materiały edukacyjne 2018 Drukuj

Darmowe podręczniki na rok szkolny 2018/2019 – dla kogo? 
W przyszłym roku szkolnym z darmowych podręczników oraz ćwiczeń skorzystają wszyscy uczniowie ośmioletnich szkół podstawowych. I to bez względu na realizowaną podstawę programową. W obecnym roku szkolnym 2017/2018 prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników i ćwiczeń zgodnych z nową podstawą programową otrzymali uczniowie klas I, IV oraz VII. Po wakacjach refundacja obejmie także wyższe roczniki – klasy II, V oraz VIII. Uczniowie przyszłych klas VI, którzy realizują „starą podstawę” również będą mogli korzystać z bezpłatnych materiałów.
Dotacje celowe na podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2018/2019.
Szkoły podstawowe zapewnią uczniom materiały edukacyjne z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, a także podręczniki i ćwiczenia do nauki języka obcego. Kwoty dotacji na podręczniki dla poszczególnych klas przedstawiają się następująco:
• Klasy I-III – 74,25 zł + 24,45 zł na podręcznik z języka obcego
• Klasy IV, VI – 138,60 zł
• Klasy V – 178,20 zł
• Klasy VII- VIII – 247,50 zł
Kwoty dotacji na ćwiczenia:
• Klasy I-III – 49,50 zł
• Klasy VI-VIII– 24,75 zł.
Darmowe podręczniki 2018/2019 – co to oznacza dla rodziców?
W skrócie mówiąc, w przyszłym roku szkolnym rodzice uczniów szkół podstawowych nie muszą się martwić zakupem podręczników oraz ćwiczeń dla swoich dzieci. To szkoła bezpłatnie zapewnia wszystkie materiały edukacyjne.

 
Kolorowy tydzień i magiczne słowa Drukuj

alt

alt

 
Konkurs Drukuj

kot

 
„Pokój zagadek” Drukuj

alt

W dniu 27 marca br., uczniowie klasy VII pod opieką pani Aleksandry Poręba i wychowawczyni Małgorzaty Zawistowskiej uczestniczyli w wyjeździe do „pokoju zagadek” – Let Me Out - w Lublinie. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.00 i tam wszyscy uczestnicy zabawy zostali szczegółowo poinformowani o zasadach gry. Ogólnie rzecz polegała na tym, żeby grupa osób zamknięta w niewielkim pomieszczeniu, rozwiązując w określonej kolejności przygotowane zagadki - w ciągu godziny - wydostała się z zamknięcia.
Siódmoklasiści zostali losowo podzieleni na dwa zespoły i wprowadzeni do pomieszczeń o różnorodnym charakterze. Rozpoczął się wyścig z czasem. Zadania i zagadki okazały się bardzo zróżnicowane i nie zawsze typowe. Emocje sięgnęły zenitu. Podobno, w opisywanych okolicznościach, nawet najtwardszym puszczają nerwy. Nie mniej nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie i w wyznaczonym czasie obie grupy znalazły klucz do wyjścia, a zabawa okazała się przednia.
Po tak absorbujących zmaganiach, które wzmogły apetyt, przyszedł czas na małe co nieco. Tym „co nieco” okazały się niemałe pizze w lokalu Sid na Starym Mieście. Zaznawszy uciechy dla ducha i ciała, w radosnych nastrojach, powróciliśmy do Stasina.

Wychowawczyni kl. VII - mgr M. Zawistowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 85

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.