Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
"TEATR KURTYNA PRZEDSTAWIA" – czyli o profilaktyce słów kilka..... Drukuj

alt

15 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne przygotowane przez teatr „Kurtyna” z Krakowa, którego działalność skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno - profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski. W naszej szkole aktorzy pokazali swoje wspaniałe zdolności i umiejętności w przedstawieniach pod tytułem: ”Jestem przyjacielem ludzi” dla dzieci z oddziału przedszkolnego, klas I-III oraz „Niebezpiecznie w sieci” dla uczniów klas IV-VII.
   ”Jestem przyjacielem ludzi” to niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem, odwołujący się do etosu prawdy i dobra, szacunku do opiekunów i osób starszych, tolerancji i życzliwości dla odmienności rasowej. Opowiada historię rodziny, która w istocie jest uroczą teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych, obejmująca najmłodsze dzieci.
   Spektakl profilaktyczny pod tytułem „Niebezpiecznie w sieci” w bardzo przystępny sposób ukazał zagrożenia płynące z sieci Internet, ale - co najważniejsze - co robić, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie z uwagą śledzili dynamiczną akcję i podziwiali grę aktorów, a po zakończeniu gromkimi brawami nagrodzili ich występ!

 mgr A. Podleśna- wychowawca kl. I

 
Sportowe ferie w ODT Radawczyk Drugi Drukuj

alt

 

 
Konkurs na najstarszy znaczek pocztowy Drukuj

alt

Filatelistyka jest to hobby, które powoli zanika. Coraz częściej korzystamy z poczty elektronicznej, dlatego doświadczeni zbieracze znaczków pocztowych organizują liczne wystawy i konkursy poświęcone kolekcjonerstwu wśród dzieci i młodzieży. W dniu 12.01.2018 roku miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najstarszy znaczek pocztowy znajdujący się w kolekcji uczniów szkoły. Organizatorami konkursu byli miłośnicy Koła Filatelistycznego z Lublina.
Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu w imieniu organizatorów wręczali: Wiesław Greszata i Janusz Koput, lubelscy pasjonaci filatelistyki. Pan Janusz Koput jest Członkiem Honorowym Polskiego Związku Filatelistów i Honorowym Prezesem Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo", autorem i wydawcą katalogu polskich znaków pocztowych o tematyce kolejowej, prac badawczych z zakresu znaków fiskalnych.

W szkolnym konkursie zwyciężyła Monika Cużytek z klasy I, która w swoim zbiorze posiada niemiecki znaczek pocztowy z 1921 roku z podobizną Paula von Hindenburga niemieckiego dowódcy, feldmarszałka i polityka i prezydenta Republiki Weimarskiej i III Rzeszy. Monika otrzymała w nagrodę klaser z 40 znaczkami pocztowymi oraz pamiątkowy dyplom.
Pozostali uczestnicy konkursu: Anastazja Podleśna, Wiktoria Kutwa z klasy IV, Kamil Sztanke, Mateusz Suchowolak, Maciej Wolski, wszyscy z klasy V, Nikola Kowalczyk, Krzysztof Kot, Paweł Basak z klasy VI oraz Bartosz Bakaj, Wojciech Danilkiewicz z klasy VII, otrzymali pamiątkowe dyplomy i pakiety znaczków pocztowych.                                                                       

   mgr R. Wójcik-wychowawca kl. VI

 
Mobilna biblioteka Drukuj

05 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę www.lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy. Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków a także cierpiących na epilepsję fotogenną. Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce

 
Mikołajki 2017 Drukuj

alt

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia zapanował szczególny klimat, gdyż gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości i prezentów. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Dzień 6 grudnia w naszej szkole obchodzony był jako Dzień Czapki Św. Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania. Tego dnia o godz. 9:25 odbył się konkurs „6 czapek św. Mikołaja”. Konkurs polegał na odnalezieniu na terenie szkoły ukrytych nakryć głowy Mikołaja, następnie znalezieniu opiekuna samorządu uczniowskiego i odpowiedzeniu na pytania związane z postacią Św. Mikołaja. Uczniowie (po jednym wylosowanym uczniu z klas I-VII), którzy znaleźli czapki i potrafili odpowiedzieć na pytanie, otrzymali czekoladowego mikołajka.

mgr D. Martynowska-opiekun S.U.

 
Zajęcia z doradztwa zawodowego Drukuj

alt

Doradztwo zawodowe to nowy przedmiot w szkole podstawowej wprowadzony w wyniku reformy systemu oświaty. Jest obowiązkowy w klasach siódmych, a od przyszłego roku również w ósmych. Nauczyciele mają pomóc uczniom w poznaniu ich zdolności, zainteresowań i kompetencji. Tych zajęć jest mniej niż z pozostałych przedmiotów, bo 10 godzin w ciągu roku szkolnego.
Klasa siódma w tym tygodniu zakończyła właśnie zaplanowany cykl spotkań. Za aktywny udział i zaangażowanie uczniowie otrzymali dyplomy. Podczas spotkań warsztatowych uczniowie wraz z doradcą zawodowym pracowali wokół następujących obszarów:
-Ulubione sposoby uczenia się i działania.
-Zainteresowania – inspiracja do działania i sposób na relaks.
-Jaki jestem? Diagnoza mocnych i słabych stron.
-Wszyscy jesteśmy zdolni! Refleksja na temat zdolności i samorozwoju.
-Umiejętności, a zawód. Moje umiejętności. Moja przyszłość edukacyjno – zawodowa.
-Jak zaplanować przyszłość edukacyjno – zawodową.
-Praca w grupie jako przykład kompetencji kluczowej.
-Zawody w moim najbliższym otoczeniu.
Doradztwo zawodowe to ważny obszar do działania dla dyrektora, wychowawców, nauczycieli, rodziców i uczniów. To proces doradzania, w którym doradca zawodowy pomaga uczniowi w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego, aby umożliwić wybór i osiągnięcie właściwej drogi edukacyjno – zawodowej. Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie są bogatsi w umiejętności, które pomogą im pozytywnie myśleć o dalszej drodze kształcenia.
Życzę uczniom i ich rodzicom wielu ciekawych rozmów związanych ze ścieżką edukacyjno – zawodową.

 mgr Beata Rakoczy- doradca zawodowy

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.