Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny: Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Pokaz iluzji i magii Drukuj

kot

Dzieci bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały w czwartek 24 maja 2018 roku w czasie godzinnego pokazu przygotowanego przez znanego iluzjonistę Tadeusza Krawczyka. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego maga, otrzymać duże brawa od publiczności i wyczarować w nagrodę cukierka.
Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby nauczyć się chociaż jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami, a głośne "łaaaał" słychać było ze wszystkich stron sali. Radość i uśmiech dzieci nie znikały z twarzy przez dłuższy czas. Wszyscy opowiadali o nieprawdopodobnych czarach w naszej szkole i nadal zastanawiamy się, skąd mistrz wiedział, że Amelia chciała wybrać kartę z asem pik, jak można  połaczyć ze sobą trzy metalowe kółka, gdzie teraz są znikające przedmioty. Jaś głowił się, jak z zaczarowanego kapelusza można wyjąć tyle związanych chusteczek wkładając tylko jedną, jak z pustego pudełka można wyjąć tyle cukierków……? Kiedy już myśleliśmy, że złapaliśmy mistrza na potknięciu i rozszyfrowaliśmy zagadkę, stawała się ona kolejną sztuczką. Trochę strachu najadł się Piotr kiedy musiał włożyć palec do opadającej gilotyny. Żonglerką z pomocą mistrza popisywał się Maciej, Łukasz i Julka. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się rozszyfrować tajemnice mistrza iluzji.

mgr Dagmara Martynowska –opiekun S.U.

 
Ciekawa lekcja historii Drukuj

kot

W dniu 18.05.2018 gościliśmy w naszej szkole Pana Cezarego Mącika z grupy współczesnej rekonstrukcji historycznej „Matrioszka”. Podczas prelekcji oraz pokazu broni uczniowie poznali repliki i oryginały wyposażenia bojowego. Chłopców bardzo interesowała broń: pistolet mosin, karabin RKM DP-28 jak też pistolet maszynowy PPS 23. Uczniowie klas IV-VII mogli usłyszeć o uzbrojeniu żołnierza z okresu II wojny światowej, jak też poznać wiele faktów historycznych z tym związanych, miedzy innymi historię popularnej czapki wojskowej „rogatywki”.
Dziękujemy Panu Cezaremy Mącikowi, który jest absolwentem naszej szkoły, za poszerzenie wiedzy historycznej, kształtowanie właściwych postaw u uczniów, życzliwość i współpracę. Życzymy wielu dalszych sukcesów osobistych i zawodowych. Spotkanie było dla nas niezapomnianą lekcją historii. zapraszamy do obejrzenia fotografii ze spotkania w zakładce "Galeria zdjęć".

mgr Regina Wójcik i mgr Dagmara Martynowska-organizatorzy spotkania

 
„POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych Drukuj

kot

Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Więcej

 
Innowacyjny projekt edukacyjny Drukuj

kot

9 maja 2018r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką Pań wychowawczyń, wybrały się na niezwykłą lekcję do „Multikina” w Lublinie. Dzięki wykorzystaniu grafiki komputerowej, animacji oraz ciekawego scenariusza nasi mali podróżnicy podczas spotkania z animowanym bohaterem "Żółwiem Tomkiem" wyruszyli w podróż przez Polskę wzdłuż Wisły. Spotkali kilka zwierząt typowych dla fauny Polski, zwiedzili niektóre miasta leżące nad Wisłą, poznali legendy związane z tymi miastami. „Żółw Tomek” przybliżył też ważne zagadnienia dotyczące ekologii, przyrody i geografii. Dzieci mogły nawiązać z żółwikiem bezpośredni kontakt, zadawać pytania dotyczące jego osoby, otrzymać odpowiedź oraz aktywnie uczestniczyć w projekcie, ucząc się przez zabawę. Ten innowacyjny projekt bardzo spodobał się dzieciom. Były to zajęcia pełne niezapomnianych wrażeń.

mgr Aneta Podleśna wychowawca klasy I

 
DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI Drukuj

kot

W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo uczniów, dlatego 11.05.2018r. po raz kolejny zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami policji.
Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Radosław Osik przeprowadził pogadankę na temat  zachowania bezpieczeństwa na drodze. Poruszył zagadnienia dotyczące prawidłowego zachowania się pieszych. Warto przypomnieć, że pieszy to nie tylko osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze, ale również osoba prowadząca, ciągnąca lub pchająca rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, poruszająca się w wózku inwalidzkim, a także osoba w wieku do 10 lat kierująca rowerem pod opieką osoby dorosłej.
Policjant omówił obowiązujące przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. Zilustrował używając przykładów z pracy, skutki niewłaściwego zachowania na drodze. Poinformował o prowadzonej przez policję akcji informacyjno- edukacyjnej „PATRZ I SŁUCHAJ”.

Następnie nasz Dzielnicowy sier. szt. Piotr Wadowski zwrócił uwagę na najważniejsze zasady zachowania się w szkole i poza nią. Poinformował uczniów o zagrożeniu i skutkach prawnych wobec dzieci i ich rodziców, będących wynikiem niewłaściwego korzystania z telefonów komórkowych i Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, że konto na Facebooku może utworzyć osoba, która ukończyła 13 lat. Posiadanie konta poniżej 13-tego roku życia nie jest zgodne z prawem.
Wyjaśniono również uczniom sytuacje, w których należy korzystać z telefonów alarmowych, by bezmyślnie nie blokować linii w sprawach nie wymagających interwencji właściwych służb.
Uczniowie byli zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjantów. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianych tematach.
Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z Policjantami uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, przestrzegać podstawowych zasad ruchu drogowego, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. 

mgr Regina Wójcik wychowawca kl. VI

 
Wyniki międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny 2018 Drukuj

kot

Organizator krajowy udostępnił wyniki na kontach Szkolnych Opiekunów Konkursu. Wykaz zawiera wyniki wszystkich uczestników, którym przyznano dyplomy za udział i wyróżnienia, które zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego. Indywidualne wyniki każdego ucznia wraz z punktacją zostaną przesłane Rodzicom na dziennik elektroniczny LIBRUS.


Wyniki dla kategorii: MALUCH - klasa 3 szkoły podstawowej: GÓŹDZ MACIEJ – wyróżniony, ZARAJCZYK MARCIN, SURTEL LUIZA, KOTOWSKI GABRIEL, MARCYNIUK MICHAŁ, MANIA BARTOSZ. Aby otrzymać wyróżnienie w tej kategorii, należało zdobyć co najmniej 74,50 pkt na 110,00 pkt możliwych do uzyskania.

Wyniki dla kategorii MALUCH - klasa 4 szkoły podstawowej: GANO BARTOSZ-wyróżniony, BESZTAK TOMASZ, GOŁOFIT JAKUB, PRZYCHODZEŃ FILIP, BASAK PIOTR, PODLEŚNA ANASTAZJA, BUCZKOWSKI MATEUSZ. Aby otrzymać wyróżnienie w tej kategorii, należało zdobyć co najmniej 87,50 pkt na 117,00 pkt możliwych do uzyskania.


Wyniki dla kategorii: BENIAMIN - klasa 5 szkoły podstawowej: GĘCA PAULINA, ŁAKOTA JAKUB, SZTANKE KAMIL, DUBIEL KACPER, MARCIN KUREK.
Wyniki dla kategorii: BENIAMIN - klasa 6 szkoły podstawowej: KOWALCZYK NIKOLA, ZARAJCZYK MICHAŁ, KWIECIEŃ ŁUKASZ.


Wyniki dla kategorii: KADET - klasa 7 szkoły podstawowej: WÓJTOWICZ ANNA, KOTOWSKA ZUZANNA, ŁUKASZ ŁAKOTA, MAZUREK ALEKSANDRA, BARTOSZ BAKAJ, KONRAD STĘPIEŃ.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom, Pani mgr Dagmarze Martynowskiej za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie konkursu na terenie szkoły. Zapraszamy do udziału w  XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" w następnym roku szkolnym 2018/2019.

mgr Jacek Wójcik-dyr. szkoły

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 85

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.