Niedziela. 18 marca 2018. Imieniny: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” Drukuj

kurtyna

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, Nauczyciele, a także instytucje takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. Dlatego uczniowie klasy I w pierwszym semestrze uczestniczyli w zajęciach związanych z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności w ramach Ogólnopolskiego Programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o skutkach niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy, a także zostali dodatkowo zapoznani z przydatną dla dzieci tematyką pierwszej pomocy, efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Program przygotowywany był przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Nauczycielami. Patronat honorowy sprawował Komendant Główny Policji. W ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” po zakończeniu zajęć uczniowie mogli sprawdzić swój poziom wiedzy z szeroko rozumianego bezpieczeństwa poprzez udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Po zakończeniu Testu dzieci otrzymały informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrały, a także mogły wrócić do wszystkich odpowiedzi, dzięki czemu miały możliwość weryfikacji obszarów, które wymagają jeszcze poprawy.

mgr Aneta Podleśna, wychowawca kl. I

 
DZIEŃ KOTA Drukuj

kot

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Miłośników tych uroczych futrzaków nie brakuje. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował 20 lutego „DZIEŃ CZARNEGO KOTA”. Tego dnia nasi uczniowie zamienili się w kotki, doczepiając uszy, ogonki i malując wąsy na buzi. Uczniowie każdej z klas brali udział w „kocim konkursie”, pytania były różne np. wymień imiona kotów występujących w bajkach?, jakie koty żyją w Polsce?, co to są wibrysy? Z okazji Dnia Czarnego Kota, obok biblioteki szkolnej stanęła gazetka pt. „KOT W LITERATURZE”. Na korytarzu szkolnym była zaprezentowana wystawa, na której znalazły się rzeczy dotyczące kotów: figurki, rzeźba, książki, maskotki, pojawiły się również „kocie dekoracje”. Tajna Rada Kotów prosiła o przekazanie podziękowań wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w obchody Dnia Kota na terenie szkoły! :) .

Opiekun S. U. mgr D. Martynowska

 
„CUDOWNY CHŁOPAK” Drukuj

alt

W dniu 19 luty br., tj. poniedziałek uczniowie klas IV-VII wzięli udział w seansie filmu pt. „Cudowny chłopak”. Większość uczniów z przejęciem i wzruszeniem poznała historię chłopca o zniekształconej twarzy, który rozpoczynając naukę w 5 klasie musi zmierzyć się z bezlitosnymi spojrzeniami i uwagami swoich rówieśników. Musi pokonać swoje lęki i odważyć się zawalczyć o swoje.
Oprócz głównego bohatera poznaliśmy losy jego siostry, która „staje się niewidzialna” dla rodziców oraz innych kolegów Oggiego, którzy nie umieją przeciwstawić się bezwzględnemu chłopcu, nadającemu ton zachowania całej klasie.
Był to bardzo poruszający i mądry film o potrzebie bycia lubianym i sposobie dobierania przyjaciół. Być może w przedstawionej historii nasi uczniowie dostrzegli cząstkę własnych doświadczeń, być może okaże się ona pomocna komuś zagubionemu jak August, być może kogoś nauczy ona odwagi i lojalności. Jedno jest pewne – na pewno było warto obejrzeć ten film.

mgr Katarzyna Kutwa-wychowawczyni kl. V

 
OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”-eliminacje szkolne Drukuj

alt

 W dniu 19 lutego 2018, tj. poniedziałek w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które miały na celu wyłonienie 2 reprezentantów do eliminacji gminnych w/w turnieju w I kategorii wiekowej i jednego z II kategorii wiekowej. W II kategorii wiekowej klasa VII, żaden z uczniów nie zadeklarował chęci wzięcia udziału w konkursie. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 20 pytań z dziedziny pożarnictwa oraz z pierwszej pomocy medycznej.
W eliminacjach udział wzięło 11 uczniów zarówno dziewcząt jak i chłopców z klas IV - VI. Wyniki końcowe eliminacji są następujące (I grupa wiekowa, uczniowie klas IV-VI):
• Pierwsze miejsce: Nikola Kowalczyk -klasa VI
• Drugie miejsce: Anastazja Podleśna- klasa IV
Osoby te zakwalifikowały się do eliminacji gminnych, które odbędą się w Urzędzie Gminy Konopnica w dniu 05 marca 2018 roku o godz. 10.00. Przygotowaniem uczniów do konkursu, ułożeniem pytań konkursowych oraz przeprowadzeniem eliminacji szkolnych zajęła się mgr Dagmara Martynowska. Dziękujemy! Laureatom gratulujemy zakwalifikowania się do dalszych eliminacji, a uczestnikom dziękujemy za liczny udział!

 mgr Krzysztof Mackiewicz-szkolny administrator strony

 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018 Drukuj

rekolekcje wielkopostne

 ŚRODA 21 marca 2018

 • 11.30-Msza św z nauką dla dzieci
 • 18.00-Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 19.30-Msza św z nauką dla młodzieży

CZWARTEK 22 marca 2018

 • 9.00-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 11.30-Msza św z nauką dla dzieci
 • 18.00-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 19.30-Msza św z nauką dla młodzieży

PIĄTEK 23 marca 2017

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej

 • 9.30-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 11.00 spowiedź dla dzieci
 • 11.30-Suma odpustowa
 • 16.00-Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych
 • 16.30-spowiedź dla wszystkich
 • 17.30-Msza św z nauką dla wszyskich
 • 18.30-spowiedź dla młodzieży
 • 19.00 Msza św z nauką dla młodzieży
 • 20.00-Droga Krzyżowa dla młodzieży

1. W dniach 21-22-23 marca 2018 w parafii Konopnica będą odbywać się Rekolekcje Wielkopostne w związku z powyższym w  w/w dniach obowiązywać będzie zmieniona organizacja pracy szkoły (rozporządzenie MEN z dnia 14 kwietnia 1992r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach -Dz. U. nr 36, poz. 155, z późn. zmianami).

2. Zajęcia lekcyjne  w w/w dniach będą odbywały się w godz. 7.40-11.00, następnie dzieci, których Rodzice wyrażą na piśmie taką wolę, udadzą się z opiekunami podstawionym autobusem do Kościoła w Konopnicy. Po zakończeniu rekolekcji dzieci dojeżdzajace do szkoły autobusem wrócą pierwszym kursem do domu. Dzieci odbierane ze szkoły przez Rodziców i te które nie uczestniczyły w rekolekcjach będą oczekiwały na świetlicy szkolnej.

3. Jednodniowy koszt przejazdu w dwie strony wynosi 3,50 zł. Rodzice chcący odebrać dziecko bezpośrednio z kościoła każdorazowo zgłaszają osobiście ten fakt wychowawcy klasy lub opiekunowi grupy.

4. Dla uczniów którzy nie uczestniczą w rekolekcjach lub rodzice nie są w stanie zapewnić opieki po lekcjach, prowadzona będzie świetlica szkolna w godz. 11.00.-17.00. Autobusy przedsiębiorstwa Lubelskie Dworce S.A. w tych dniach kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

5. Nauczyciele w dniach rekolekcji nie będą robić uczniom kartkówek, sprawdzianów, a także ograniczą do maksimum odpytywanie uczniów i zadawanie prac domowych.

mgr Jacek Wójcik - dyrektor szkoły

 

 
Dzień Bezpiecznego Internetu Drukuj

kurtyna Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin ludzkiego życia. Jako narzędzie pracy i rozrywki stał się niezbędny w większości firm, instytucji i w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Umożliwia wszechstronną komunikację i ułatwia kontakty niwelując ograniczenia przestrzenne i zapewniając porozumiewanie się w czasie rzeczywistym. Ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań. Jednak z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom. We wtorek 06 lutego obchodzony był w całej Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 16 lutego. W klasach IV-VII na lekcji wychowawczej zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i uwagą oglądali kreskówki pt.: „ 3..2..1.. Internet” z komentarzem Krzysztofa Hołowczyca. Filmiki dotyczyły tematów: cyberprzemocy, niebezpiecznych kontaktów, uzależnienia od Internetu, niebezpiecznych treści.
  Każdy z obecnych uczniów otrzymał ulotkę z „ZASADAMI NETYKIETY” czyli zbiorem zasad przyzwoitego zachowania w Internecie. W klasach I-III o bezpieczeństwie w Internecie przypomni podczas zajęć komputerowych w dniu 20 luty 2018 mgr Krzysztof Mackiewicz. Zachęcamy rodziców do odwiedzenia strony internetowej: www.dzieckowsieci.pl Materiały znajdujące się na tej stronie, zawierają najbardziej podstawowe informacje dotyczące zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie oraz ich profilaktyki

mgr D. Martynowska-opiekun S.U.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 79

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.